II Jõgeva Rattaralli
24.05.2014
et en
Registreeru vabatahtlikuks

Uudised

05.08.2014

Noorte ja seenioride Eesti meistrivõistlused Jõgevamaal

30-31. august peetakse Jõgevamaal maanteejalgrattasõidu Eesti meistrivõistlused, kus võistlustrassideks on varasemalt ratturitele tuntud teed.

Liisi Rist eliidi grupisõidu finišis, kus saab asuma ka noorte ja seenioride meistrivõistluste finišipaik. Pilt: Sander Maasing

Esimesel võistluspäeval toimuv eraldistart sõidetakse samal trassil nagu möödunud aastal, kui start anti Kuremaa Ujula vahetust lähedusest, suunaga Voore poole. Vanusegrupid, kelle võistlusmaa pikkuseks on 10 kilomeetrit, peavad trassil tegema ainult ühe tagasipöörde ning läbitav distants ei sisalda ühtegi tõusu. 15 kilomeetrit sõitvatel ratturitel jääb lisaks tagasipöördele, teele üks ristmik ning natuke ebatasast maastikuprofiili. Seenior 1-3 ja Sportklassi ratturitel, kelle individuaalse temposõidu pikkuseks on 20 kilomeetrit saavad lisaks ühele ristmikule ja tagasipöördele nautida natuke ka pikemalt venitavat tõusu. Temposõitude trassil on suhteliselt suure killuga asfaltkati, mis suurte kiiruste arendamisel ratturit soosiv ei ole. Siiski on teekate suhteliselt vana ning selle ajaga sõidetud siledamaks.

 

Järgmisel päeval toimuvatel grupisõitudel on võistlusringiks sama, mida jaanipäevajärgselt kasutati eliidi Eesti meistrivõistluste läbi viimisel. 12,8-kilomeetrine ring on ratturilt paljunõudev, kuid aus. Ennast ja oma konkurente sellel ringil „ninapidi“ vedada on raske, sest Jõgevamaa voored kavaldamiseks ruumi palju ei jäta.

 

Mõlemi võistluspäeva trassid kuuluvad ka Jõgeva Rattaralli võistlusringi hulka, mis paljudele ratturitele on juba tuttav ning Eesti meistrivõistluste näol on võimalus Jõgeva Rattaralli parimaid lõike nautida korduvalt.