Ajalugu

  • 24. oktoobril 1968. aastal moodustati
    Eesti NSV Ametiühingute Vabatahtliku Spordiühingu „KALEV“  TALLINNA  VELODROOM
  • 31.01.1985 asutus ümber nimetatud:
    Üleliidulise Ametiühingute Vabatahliku Spordiühingu “Trud” Eesti Vabariikliku Organisatsiooni “Kalev” Tallinna Velodroom
    (ÜVAÜ SÜ “Trud” EVO “Kalev” Tallinna Velodroom)
  • 23.04.1987 asutus ümber nimetatud: 
    Üleliidulise Ametiühingute Vabatahliku Kehakultuuri- ja Spordiühingu Eesti Vabariikliku Organisatsiooni “Kalev” Tallinna Velodroom
    (ÜVAÜ KSÜ EVO “Kalev” Tallinna Velodroom)
  • 05.12.1991 asutus ümber nimetatud:
    Eesti Spordiseltsi “Kalev” Tallinna Velodroom
  • Alates 19. juuli 1994.a. õigusjärglane :
    MUNITSIPAALETTEVÕTE  PIRITA  VELODROOM
    Alus: Tallinna Linnavalitsuse määrus 19.07.1994 nr 81
  • Alates 26.september 1997.a. õigusjärglane :
    LINNAASUTUS  PIRITA  VELODROOM
    Alus: Tallinna Linnavalitsuse määrus 26.09.1997 nr 67
  • Alates 16.07.2001 Pirita Velodroomi filiaal
    - Kristiine Sportmängude Maja > Kristiine Spordimaja
    - Lasnamäe Sportmängude Maja
    - Kopli Spordihoone
  • Alates 01.09.2003 Pirita Velodroomi filiaal
    - Paul Kerese Malemaja
  • Alates 01.03.2005 Pirita Velodroomi filiaal
    - Põhja Spordihoone
  • Alates 01.06.2005 Pirita Velodroomi filiaal kuni 30.09.2007
    - Harku Sõudebaas
  • Alates 1.juuli 2006.a. õigusjärglane / NIME MUUTUS :
    LINNAASUTUS  PIRITA  SPORDIKESKUS
  • Alates 01.09.2007 Pirita Spordikeskuse  filiaal
    -  Lasnamäe Sulgpallihall
     

Asutuse juht / direktor

  1. Eduard Mirski  06.08.1967 – 31.07.1973
  2. Jüri Pärg  01.08.1973 – 11.09.1993
    Direktori k.t. Eneken Vesmes 12.09.1993 – 20.07.1994
  3. Rein Tölp  21.07.1994 – 05.03.1995
  4. Aavo Aunroos  06.03.1995 -

Trekirada valmis 1969.aastal.

Avavõistlused - punase lindi läbilõikamine toimus 21. juunil 1969.a.

10.12.1969.a. alustas tegevust VSÜ “Kalev” Tallinna Jalgrattaspordikool, kelle koduks on siiani Velodroom.

Kalevi Jalgrattaspordikooli direktorid:
1 Roosi Helvi direktor

10.12.1969 -

31.12.1971
2 Mirski Eduard direktor

1.01.1972 -

18.02.1973
3 Antson Ants direktor

19.02.1973 -

24.11.1977
4 Pettai Enn direktor

25.11.1977 -

30.11.1981
5 Lehtlaan Vahur direktor

1.12.1981 -

29.05.1990
6 Johanson Raivo direktor

30.05.1990 -

28.10.1993
7 Prükkel Jaanus direktor

28.10.1993 -

 

15.10.2008
Eneken Vesmes